İstanbul Vestel Servisi
444 67 02

Vestel Buzdolabı Karlanma Yapıyor 4 Etkin Sebep

Vestel Buzdolabı Karlanma Yapıyor 4 Etkin Sebep

Buzdolabı cihazları ara ara değil sürekli çalışması gereken en önemli cihazlardır. Vestel buzdolabı Karlanma yapıyor 4 etkin sebep olarak sizlere sıkça karşılaştığımız ve kimini kendinizde uygulayacağınız şekilde çözüm bulabilirsiniz. Merkez tamir teknik servis olarak sizlere en doğru çözümleri bildirmekteyiz.

İçerisinde olan gıda malzemelerinin belirli bir derece de durması gerekmektedir. Buzdolabı soğutmadığında yada karlanma yaptığında yiyeceklere zarar verebilmekte olup doğru çalışma standardında da arızalara sebep olabilmektedir. Kartlanma ve buzlanma bir çok sebepten olabilmektedir. Vestel beyaz eşya servisi olarak tüm arıza durumlarında bizlere ulaşabilirsiniz.

Vestel Buzdolabı Havanın Eşit Dağılması

Buzdolabı filtrelerinden giren soğuk hava ile buzdolabı içerisini soğutur. Buzdolabı içerisinde tıka basa malzeme konulması ve bu malzemelerin de eşit şekilde konulmaması hava sirkülasyonunu engelleyeceği için Vestel buzdolabı Karlanma yapıyor yada karlanma yapmaktadır.

Vestel buzdolabı servisi tarafından özeri her yiyeceğin arasında ortalama 3 – 4 parmak kadar genişlik olması hava geçişini en iyi şekilde sağlayacaktır. Fakat içerisinde olan gıda malzemelerinin dediğimiz şartlarda olması durumunda hala buzlama yapıyorsa başka bir sorun olmaktadır.

Vestel Buzdolabı Karlanma Yapıyor

Vestel Buzdolabı Kapı Fitilleri Kontrol Edin

Vestel buzdolabı kapı contası yırtılması yada yıpranmasından ötürü cihaz içerinin soğukluğunu algılayamaz ve sürekli motor çalışarak içerisinde buz oluşması meydana gelir. Kapı contalarında olabilecek yırtıklar yada deliğin ebatları kimi zaman soğutma yapmamasına sebep olurken kimi zaman Vestel buzdolabı Karlanma yapıyor şikayeti ortaya çıkar.

Kapı fitillerinin sorunsuz olması durumunda buzlanma sebebiyet veren durumun farklı bir sebep olduğu ortaya çıkar. Fitillerin işe yaramamasının bir diğer sebebide Vestel buzdolabı kapısının oldukça fazla şekilde açılıp kapanmasıdır. Aşırı açılan bu kapaklar da buzlanmaya sebebiyet vermektedir.

Vestel Buzdolabı Karlanma Yapıyor

Buzdolabına Sıcak Yemek Konulması

Buzdolabı cihazlarının soğutma görevi ortam sıcaklığından soğutmayı hedeflemektedir. Buzdolabına sıcak yada kaynar yemek konulması durumunda içerisindeki hava sirkülasyonunu bozacağı için Vestel buzdolabı Karlanma yapıyor gibi sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Buzdolabı içerisine sadece ortam sıcaklığında olan gıda malzemelerini koymalısınız.

Buzdolabının Sık Sık Elektriğin Kesilmesi

Her hanede bulunan buzdolabı cihazları alındıktan sonra 24 saat sürekli çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Buzdolabının sık sık elektriğinin kesilmesi çalışma prensibine zarar verecektir. Sürekli fişin çekilmesi yada elektriğin gidip gelmesinden ötürü buzdolabı normal çalışma prensibi dışına çıkacaktır. Vestel buzdolabı arızası ile karşılaşmamak için sabit bir şekilde çalışmasını sağlamanız gerekmektedir.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *