İstanbul Vestel Servisi
444 67 02

Çamaşır Makinesini Ne Bozar

Çamaşır Makinesini Ne Bozar

Çamaşır makinesi hemen her gün kullandığımız en önemli beyaz eşyadır. Çamaşır makinesini ne bozar, diye araştırma yapıyor isek genelde yaptığımız hataları araştırıyor olabilmekteyiz. Çamaşır makinesi evlerimizde yada iş yerimidze kullandığımız en önemli elektronik eşya olmaktadır. Bozulması yada anlık bir çalışmama durumunda dahi tüm çalışma sistemi çökebilir. Marka ve model fark etmeksizin uzun soluklu ve sorunsuz kullanmak istediğiniz çamaşır makinesi için makalemizde bahsedeceğimiz kısımlara çok dikkat etmelisiniz.

Çamaşır Makinesini Nasıl Temizlenir

Her şeyin aşırı fazlası zarardır. Bu gündelik hayatımızda bile yapmış olduğumuz her şey için geçerlidir. Çamaşır makinesini ne bozar dediğimizde dahi teknik malzemelerin yıpranması haricinde çoğunlukla kendi yaptığımız hatalardan kaynaklanıyor olabilmektedir. Fazla çamaşır atmak, filesiz çamaşır atmak, daha temiz olsun diye fazla deterjan koymak yada hiç temizliğini yapmamak gibi durumlar çamaşır makinesi arızası oluşmasına sebep olur.

Çağrı merkezimize ulaşarak Vestel servis hakkında ve çamaşır makinesi bozulma ve sorunları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 444 67 02 müşteri hizmetlerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Çamaşır Makinesini Nasıl Temizlenir

Çamaşır makinesi dış temizliği hepimizin evlerinde yaptığı bir şeydir. Fakat içinin temizliğini çoğu kullanıcı yapmamaktadır. Dışı kadar içi de oldukça önemli ve asıl belirli süreler aralığında yapılmalıdır. Çamaşır makinesinin temizliğini yapmak için boş bir şekilde bazı losyonlar kullanarak yada kullanmayarak çalıştırılmalıdır. Filtre kapağı çıkartılarak su boşaltılmalı ve etrafı dikkatlice kırmadan temizlenmelidir. Körük(cam içindeki lastik) katlanan bölümleri açılarak ıslak bez yardımı ile temizlenmeli ve en son dış yüzeyi temizlenmeli fakat paslanmaması için ıslak bırakılmamalıdır.

Çok sık olmasa da belirli periyotlarda bu bakımı yapmanız çamaşır makinesi temizliği için oldukça iyi bir bakım olacaktır. Doğru bilinen yanlışları ve yapmamanız gereken durumları makalemizin devamında bahsediyor olacağız. Bu kısmı gerekirse not alabilir ve daha dikkatli olmanız için çamaşır makinesi yakınına asabilirsiniz.

Çamaşır Makinesi  Bozulma Nedenleri

Çamaşır makinesine attığınız giysilerde, oyuncaklarda yada perdelerde bulunan pul, boncuk, kopça, kanca gibi kopabilecek yada yerinden çıkabilecek ufak parçalar makinenize zarar verir. Bu tarz kıyafetleri file, filtre kullanarak önüne geçebilirsiniz. Çamaşır makinesi bittikten sonra kısa sürede çamaşırlarınızı çıkartmanız gerekmektedir. Makine içinde bırakılan ıslak çamaşırlar körük lastiğinin küflenmesine ve ağır bir koku vermesine sebep olabilmektedir. Deterjan haznesi makine bittiğinde açık bir şekilde bırakarak kuruması da yapılabilmektedir.

Çamaşır Makinesi  Bozulma Nedenleri

Deterjan kullanım oranı çok önemlidir. Aşırı ve fazla kullanılan deterjan çamaşırlarda yıpranmaya sebep verdiği gibi çamaşır makinesi arızalarına da sebep olabilmektedir. Çamaşır makinesi panelinde bulunan narin kumaşlar seçildiğinde makineniz soğuk su ile yıkama yapmaktadır. Fakat sürekli ve sadece soğuk su kullanılması makinenizin kendini temizlemesi ve deterjanları eritememesinden ötürü arıza vermesi oldukça büyük ihtimaldir. Çamaşır makinesini ne bozar sorusuna, kapasiteden fazla çamaşır doldurmak kazanın düzenli dönmesini engeller ve tüm aksanlara ciddi zarar verir. Makinenizin kapasitesini aşmadan çamaşırları eklemelisiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *